Firma Rehberi Kataloğu
Online Katalog | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | Tavsiye Et | Şirketimi Ekle | Sıkça Sorulan Sorular | İletişim
ÜYE GİRİŞİ ÜYELİK
SON KATILAN FİRMALAR
FLORAKİM KİMYA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
SAPHİR HOTEL
ADMİN HABER
ADMİN2

2011 DÜNYA TURİZM FORUMU KKTC'DE DÜZENLENECEK

| İstanbul | 13.06.2011 15:24:42 |
Dünyanın en prestijli turizm birliklerinden olan ve merkezi Fransa`nın başkenti Paris`de bulunan Dünya Konaklama ve Turizm Birliği’nin (AMFORHT) bu yılki Dünya Turizm Forum’u 11-13 Kasım 2011 tarihleri arasında Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampüs’te gerçekleşecek..Girne Amerikan Üniversitesi bünyesinde oluşturulan vebaşkanlığı Yrd. Doç. Dr. İsmet Esenyel ile başkan yardımcılığının Dr. EmeteToros tarafından yapılan Girne Amerikan Üniversitesi Uluslararası Turizm EğitimKurulu (GAU-INTEB) tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada her senedünyanın farklı yerlerinde toplanan Dünya Turizm Formunun geçen yılBrezilya’nın San Paolo kentinde, bir önceki senede Fransa’nın başkenti Paris’tetoplandığı belirtilerek 2011 Dünya Turizm Formunun KKTC’de gerçekleşecekolmasının ülke tanıtımı ve ülke turizmine katkısının önemine dikkat çekildi.

Dünya Konaklama ve Turizm Birliği’nin (AMFOHRT) dünyanınotelcilik eğitim sektöründeki akademisyen, turizm endüstrisi profesyonelleri vesivil toplum örgütlerini bir araya getiren uluslararası tek turizm birliğiolduğunun da vurgulandığı açıklamada Dünya Konaklama ve Turizm Birliği’nindüzenlediği çeşitli forum ve konferanslarla turizm ve konaklama endüstrisine enetkin ve işlevsel bilgileri kazandırmayı amaç edindiği ifade edildi.

“8 Ülke ArasındanKKTC Seçildi”

GAU-INTEB Başkanı Yrd. Doç. Dr. İsmet Esenyel’in girişimleriile aralarında İtalya, Fas, Portekiz gibi dünyanın önde gelen turizm ülkelerive üniversitelerinin bulunduğu aday ülkeler arasından KKTC ve GAÜ’nünseçildiğinin vurgulandığı açıklamada GAU- INTEB program ve müfredat yapısındançok etkilenen AMFORHT yönetim kurulu üyelerinin 2011 Dünya Turizm FormunuKKTc2de yapmaya karar verdiklerinin altı çizildi.

Turizm ve otelcilik eğitimi alanında yenilikçi, çağdaş veturizm sektörünün ihtiyaçlarına en iyi şekilde hizmet edebilecek, donanımlı verekabetçi orta ve üst düzey eleman yetiştirmeyi hedefleyen ve bu amaçla GAUKıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampüs ile küresel kampüslerinde AğırlamaEndüstrisi’nin en yeni programlarını hayata geçiren GAU-INTEB’in ev sahipliğiyapacağı foruma katılmak üzere dünya turizmine yön veren kurum ve kuruluştemsilcileri ile dünya turizm sektörü kanaat önderlerinin KKTC’ye gelecek olmasıuzmanlar tarafından ülke tanıtımı, ülke turizminin kendini ifade etmesi, dünyaturizm örgütlerine kendini anlatması ve önümüzdeki yıllarda KKTC turizmsektörüne yapacağı olumlu etkileri bakımından önemli bir adım olaraknitelendirildi.
Boyut Yayın Grubu
©1996 - BOYUT YAYIN GRUBU | Site Kullanım Koşulları
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul Tel: +90 212 413 33 33 (pbx) Faks: +90 212 413 33 34
info@boyut.com.tr | industryguideinfo@boyut.com.tr
Adınız Soyadınız :  
E-Mail Adresiniz :    
Alıcının Ad Soyadı :  
Alıcının E-mail Adresi :    
Mesajınız :  
En fazla 300 karakter